Německý divadelní festival

Německý divadelní festival se koná pravidelně na podzim již od roku 2004. Navštěvují ho především školy, ale je přístupný a otevřený všem, kdo se zajímají o němčinu.

Profesionální divadelní soubory z Německa prezentují své nejaktuálnější hry a zapojují do nich často i publikum. Cílem tohoto přístupu je posílit jazykové sebevědomí žáků a motivovat je k praktickému použití svých znalostí němčiny. Pro mnohé žáky je to první příležitost slyšet živou mluvenou němčinu.

Na večerní představení zveme všechny zájemce. Ve výběru divadelní hry klademe důraz na to, aby spolu mohli prožít nezapomenutelný večer jak rodilí i nerodilí mluvčí.

Theaterexpedition

Auf nach Bautzen! Bitte melden Sie sich rechzeitig an, um sich einen Platz zu sichern. Falls es mehr Interessierte als Plätze gibt, entscheidet die Reihenfolge der Anmeldungen. Mehr Infos finden Sie direkt auf der Seite der Veranstaltung.

Rezervace vstupenek

Německý divadelní festival je velice oblíben u vyučujících, žáků, studentů a dalších zájemců o němčinu. Rezervujte si své vstupenky včas: napište jednoduše e-mail na ! I když si na začátku roku ještě nejste jisti, s kolika žáky se festivalu chcete zúčastnit, doporučujeme Vám, lístky si rezervovat. Počet lístků můžete později upravit, snížit jej (a pokud jich bude k dispozici dostatek, tak i zvýšit).  

Ceny vstupenek

Dopolední představení:
vstupné: 150 Kč
snížené vstupné*:  80 Kč

pedagogický doprovod zdarma

Večerní představení:
vstupné: 150 Kč
snížené vstupné*:  100 Kč

Divadelní expedice:
vstupné: 750 Kč
snížené vstupné*:  600 Kč (s odjezdem z Pardubic, jinak dle dohody)

*snížené vstupné: žáci, studenti, senioři a lidé, kteří by si jinak nemohli dovolit představení navštívit. 

Naši podporovatelé

Německý divadelní festival je finančně podpořen Česko-německým fondem budoucnosti, Goethe-Institutem Praha, městem Pardubice a Pardubickým krajem. Moc děkujeme!

Program 2023
26.9.2023

Männer!

Jednodenní výlet do Budyšína včetně návštěvy divadla: revue Franze Wittenbrinka, německy a anglicky s českými

Sdílejte tuto stránku