Soutěž v předčítání Bücherwurm

Více než 10 let pořádá na jaře Goethe-Zentrum Pardubice soutěž v předčítání Bücherwurm. Od té doby, co soutěž vznikla, se koná na více místech zároveň: tady v Pardubicích, v Goethe-Zentru České Budějovice a v Německé knihovně Olomouc. Můžete si tedy zvolit místo soutěže, které je pro Vás nejlépe dosažitelné.

Jakmile bude vypsána nová soutěž, naleznete všechny informace zde. Pokud byste rádi automaticky dostávali pozvánku na tuto akci, můžete se přihlásit k odběru našeho newsletteru „Information für Deutschlehrende“ .

Žádné příspěvky k zobrazení.

Těšíme se na Vaše přihlášky

Stačí, když nejprve potvrdíte svůj zájem o účast v soutěži (adresa školy, jméno učitele). Jména soutěžících vyjdou až ze školních kol.

Uzávěrka přihlášek

29.5.2020

Poskytnutí materiálů

Vybrané kapitoly v němčině a jejich český překlad Vám budeme po přihlášení zasílat e-mailem od konce ledna. Základní školy od nás také obdrží link k audionahrávce své kapitoly.

Vítěz nebo vítězka školního kola

Jméno vítěze nebo vítězky školního kola a přesný úryvek textu, který bude předčítán, nám prosím sdělte do 29.května.

Každá škola vyšle do finále příslušné kategorie jednoho zástupce. Soutěžící, kteří v posledních dvou ročnících soutěže obsadili 1. místo, se sice mohou zúčastnit i dalších ročníků, ale pouze mimo soutěž; umožní tak zvítězit i ostatním a nikdo nebude z účasti vyloučen. Soutěžící, kteří v předcházejících ročnících soutěže obsadili 2. nebo 3. místo, se mohou soutěže zúčastnit bez omezení. Každý rok pozveme jednoho z vítězů do poroty soutěže.

Do soutěže se mohou přihlásit soukromě i žáci jazykových škol, pokud se soutěže nezúčastní jejich základní či střední škola. Pokud se jejich škola do soutěže přihlásila, musí projít školním kolem. Samozřejmě se musí zařadit do příslušné kategorie.

Podivejte se na lonské vydání
Sdílejte tuto stránku