Kaleidoskop: Erich Kästner

Foto: erge at pixabay

Letos si připomínáme 125. výročí výročí narození a německého spisovatele a dramatika, drážďanského rodáka a významného představitele literatury pro děti a mládež Ericha Kästnera.

Erich Kästner již během studií uveřejňoval své první texty tj. politickou satiru, prózu a poezii v různých časopisech. Po studiích začínal jako novinář. Před nástupem fašismu napsal velkou část svých děl pro děti a mládež, ale po roce 1933 bylo v Německu vydávání jeho knih oficiálně zakázáno.

Po 2. Světové válce se Kästner věnoval mj. také kabaretní tvorbě pro dospělé, byl spoluzakladatelem kabaretu Die Schaubude v Mnichově. Působil jako hlavní fejetonista v deníku Die neue Zeitung a podílel se i na vzniku dětského časopisu Pinguin.

K jeho nejznámějším dílům patří „Fabian“, „Když jsem byl malý kluk“ a samozřejmě knížky pro děti jako jsou „Emil a detektivové“ nebo „Luisa a Lotka“.

Program o Erichu Kästnerovi je určen všem zájemcům o němčinu a německou literaturu, nabídne základní informace o spisovatelově životě, představí jeho dílo a umožní účastníkům setkání popovídat si v němčině. Vstup zdarma, vhodné od B1.

Sdílejte tuto stránku