Je suis Karl

© Copyright Pandora Film · Foto: Michaela Hermina

Film, který se Vám dostane pod kůži. Nepříjemný, neústupný, vysoce aktuální.

Cenami ověnčený režisér Christian Schwochow ve filmu ukazuje, jak fungují mechanismy, kterými získávají radikální skupiny nové členy. Školačka Maxi přijde při teroristickém útoku o matku a své bratry. Zatímco se Maxin otec uzavře sám do sebe, je Maxi neuvěřitelně naštvaná – a hledá podporu v pravicovém evropském hnutí mládeže „Pour“ a u jeho charismatického vůdce Karla. Zpočátku vzbuzuje Karl sympatie – a navíc je neuvěřitelně pohledný. Je pochopitelné, že on a jeho skupina Maxi přitahují. A také dobře ví, jak s dívkou efektivně manipulovat, takže skutečnost, že se Maxi ve „skupině „Pour“cítí příjemně, působí přirozeně, a to i přes možné pochybnosti.

Nutno uznat, že film je občas vyprávěn opravdu názorně, a to jak z pohledu Maxi, tak z pohledu vůdců. Díky tomu je publikum vtaženo do děje a neustále si klade otázku: Jak bychom se zachovali my? Prostřednictvím chytrých dějových zvratů přidávají režisér a scénárista postupně nové úrovně a dodávají příběhu hloubku a rozpolcenost. Vysoce aktuální téma radikalizace mládeže je prezentováno napínavě – rozhovor se třídou po skončení promítání můžeme jenom doporučit. A možná pozvete do kina i své kolegy vyučující občanskou výchovu či základy společenských věd…

Chytrý střih, dynamická kamera a hudba a soundtrack, ovlivňující atmosféru, dělají z JE SUIS KARL opravdovou noční můru. A ta nás zavede pomocí fikce do evropského hnutí, které se už dávno v mnoha ohledech stalo realitou.

Film je možné zhlédnout v CineStar Pardubice (v nákupním centru Grand), vstupenky stojí 85,- Kč a platí se přímo na místě. Svá místa si prosím rezervujte e-mailem ().

Drama ‧ N 2021 ‧ 126 min ‧  Film se odehrává v Německu a Francii, v německém a francouzském znění s českými titulky

Trailer filmu

Sdílejte tuto stránku