Výstava: Po celý rok s Bettinou Bexte

Bild: Bettina Bexte (https://www.bettinabexte.de/cartoons/)

Karikaturistka a ilustrátorka Bettina Bexte vyrostla v Hamburku a studovala ilustraci a trikový film na vysoké škole Hochschule für Künste v Brémách. Od té doby zde žije a pracuje.  

Své práce vydává v různých časopisech či novinách jako jsou např. Stern, taz, Süddeutsche Zeitung, Weser Kurier, Juris (Juristische Monatszeitschrift), Spiegel-online, Titanic, Eulenspiegel, Süddeutsche Zeitung a v časopise pro děti Gecko. Podílí se též na kreslených samplerech nakladatelství Lappan-Verlag a v nakladatelství Carlsen Verlag vyšlo také několik jejích knih.

Dvakrát byla oceněna tzv. „Okřídlenou tužkou“, v roce 2016 obsadila 3. místo v soutěži Deutscher Karikaturenpreis (Německá cena za nejlepší karikaturu) a získala „Geflügelter Bleistift in Bronze“. V loňském roce v této soutěži zvítězila a může se tak radovat z „Geflügelter Bleistift in Gold“.

Srdečně zveme všechny naše příznivce a milovníky humoru na výstavu vybraných kreslených vtipů a karikatur od Bettiny Bexte. Výstavu můžete navštívit v době otevření knihovny GZP, tj. vždy v úterý, středu a čtvrtek od 15 do 17:30 hodin. Vstup je zdarma.

Sdílejte tuto stránku