Tipy na výuku němčiny s využitím sociálních médií

Foto: Tracy Le Blanc

Řekněme to opatrně: většina vyučujících němčiny nejsou profíci, pokud jde o Instagram, Youtube apod. Přitom se zde skrývá spousta možností, jak se Vaši žáci mohou samostatně zdokonalit v němčině a ještě se přitom dobře bavit.

Proto jsme velmi rádi, že mladá studentka učitelství NJ a AJ na UHK doučuje jak studenty, tak i učitele. Bára Šafářová, která v roce 2022 odmaturovala na gymnáziu v Holicích, by se sama ráda stala učitelkou němčiny. A je tím nejlepším příkladem toho, jak dobře se můžete naučit německy i mimo vyučování.

Pro středoškoláky připravila prezentaci, která poskytuje spoustu tipů na různé stránky, influencery, aplikace a podcasty. Během jedné hodiny němčiny (kdy hovoří německy, česky nebo oběma jazyky) může Vašim žákům nabídnout velkou dávku inspirace a motivovat je, aby svůj mobilní telefon použili tentokrát jiným způsobem. Žáci z Holic a Chrudimi se shodli: 90% dotázaných uvedlo, že prezentace nabídla „mnoho dobrých tipů“ nebo byla dokonce „úplně skvělá“.

Pokud učíte na střední škole nepříliš daleko od Hradce Králové a měli byste zájem, aby Bára prezentovala i na Vaší škole, dejte nám prosím vědět a my Vám setkání zprostředkujeme.

Sdílejte tuto stránku