Tematický prostor: Kafka

Foto: GZP

3. června 2024 tomu bude právě 100 let, co zemřel Franz Kafka, pražský německy píšící spisovatel, který je považován za jednoho z literárně nejvlivnějších spisovatelů 20. století.

V Goethe-Zentru Pardubice bychom Vám rádi nabídli pohled na Franze Kafku neotřelým způsobem: prostřednictvím výstavy ke knize „Komplett Kafka“ rakouského komiksového kreslíře Nicolase Mahlera. Je známo, že Franz Kafka sám rád kreslil a Mahlerova minimalistická kresba se blíží jeho kreslířskému stylu. Komiksový život Franze Kafky představuje spisovatelův život a dílo nenapodobitelně vtipným a vypointovaným způsobem a nevyhýbá se ani skutečně velkým otázkám.

Součástí tematického prostoru jsou také publikace, které zpracovaly Kafkovo dílo či jeho životopis do komiksové podoby, např. „Kafka“ amerického spisovatele, novináře a režiséra Davida Zane Mairowitze s geniálními ilustracemi Roberta Crumba. Prohlédnout a vypůjčit si je samozřejmě v naší knihovně možné i původní texty Franze Kafky.

Školním třídám nabízíme možnost navštívit tematický prostor i mimo otevírací dobu centra. Termín návštěvy si prosím domluvte e-mailem na .

Sdílejte tuto stránku