Německý humor

humor© Marcela Rogante on Unsplash

Na Vaší škole nebo u nás v centru uskutečníme společně s Vašimi v němčině pokročilými žáky malý projekt na téma německý humor.

Účast na projektu by měla být dobrovolná, skupina může být tvořena žáky různých tříd či kurzů. Projekt trvá 4 – 6 VH, doba trvání projektu ale může být dle potřeby upravena.

Cíle

Projektový den si klade za cíl dvě věci: jednak poskytuje žákům příležitost strávit neobvyklý, inspirativní a velmi kreativní den s němčinou. A pak je také zdrojem motivace a nových nápadů pro učitele a jejich vlastní výuku němčiny. V neposlední řadě se během tohoto projektového dne dozvíte spoustu informací o moderním Německu, především co se hodnot a vlastností Němců týče…

Průběh

Základem projektu je mobilní výstava německých komiksů a kreslených vtipů, která je rozdělena do skupin podle tématu. Díky připravené pomoci pro lepší porozumění neznámým výrazům a vysvětlení reálií mohou žáci většině vtipů porozumět sami – organizátor projektu ale samozřejmě kdykoliv pomůže. Vedle pomoci v papírové podobě hrají týmy na iPadech či vlastních mobilních telefonech hru /rallye prostřednictvím aplikace Actiondbound. Úlohy jsou interaktivní a zaměřují se na vlastivědně zajímavé aspekty. Kromě toho je zde k dispozici další multimediální obsah, který vybízí k nápodobě nebo úlohy inspirující k vytvoření vlastního vtipu či komiksu.

Digitální obsah, který skupinky vytvořily, může později během klasické výuky pomoci projektový den zhodnotit a reflektovat.

Cena

Projektové dny na Vaší škole můžeme v současné době nabídnout pouze v omezené míře. Pokud byste o ně měli zájem, obraťte se, prosím, na nás. Je nutné počítat s cca 3000 Kč + úhradou jízdného na jednu návštěvu ve Vaší škole.

Poptávka
Sdílejte tuto stránku