Lifehacks

Bild: gartenjournal.net

Jak to funguje? A jak by to mohlo fungovat lépe? Ukažte nám své vychytávky a zúčastněte se naší letní soutěže!

Anglické slovo „Lifehack“ (v češtině zlepšovák nebo vychytávka) označuje nápady, se kterými je možné vyřešit problémy všedního dne. Dříve bychom řekli „Lebenskniffe“ (životní triky). Na webu je tisíce videí o tom, jak např. odstranit skvrny od kečupu, jak vypáčit zámek nebo efektivněji se naučit slovíčka. Máš nějaký dobrý tip pro ostatní? Těšíme se na něj!

Může to být maličkost z běžného života, např. jaké pero píše nejlépe, jak si během výuky co nejefektivněji dělat poznámky nebo jak si doma vyrobit šampón v biokvalitě – anebo 1000 dalších nápadů. Inspiraci můžete najít mimo jiné i ve stejnojmenném kalendáři Goethe-Institutu.

Nebo se podíváte na širší souvislosti, např. „Které aspekty školského systému v zemi XY považuji za obzvláště pozitivní?“, „5 věcí, které může každý udělat pro ochranu životního prostředí“, „10 excelovských zkratek, které by se měl každý naučit“ nebo, nebo, nebo …

Jak má vypadat můj soutěžní příspěvek?

To záleží jen na Tobě. Můžeš zaslat videotutoriál nebo papírový plakát, můžeš také napsat esej nebo nahrát podcast. Cokoliv, co Tě napadne! Příspěvek v němčině by byl skvělý – není ale podmínkou! Důležité je, aby se dodržela pravidla týkající se autorských práv, neboť bychom rádi Tvou práci zveřejnili.

Soutěžit v týmu je samozřejmě možné.

Ke každému příspěvku je nutné přiložit prohlášení. Klikněte na šipku, abyste prohlášení zkopírovali.

Prohlášení

Hiermit erkläre ich, Vorname Nachname, dass die von mir eingesandten Bilder, Videos oder Audios im Rahmen des Sommerwettbewerbs von mir selbst stammen. Ich erlaube, dass die Fotos im Goethe-Zentrum Pardubice sowie auf seinen Internetseiten und sozialen Medien ausgestellt werden.
Ort, Datum, Unterschrift

Já, Jméno Příjmení, tímto prohlašuji, že fotografie / obrazy / audia / videa, které jsem zaslal/a v rámci letní soutěže, jsou mé vlastní. Souhlasím s vystavením díla v Goethe-Zentru Pardubice a na jeho webových stránkách a sociálních sítích.
Místo, datum, podpis

Vaše soutěžní příspěvky nám prosím zašlete přes uschovna.cz nebo wetransfer.com nebo – zcela klasicky – poštou / zasilkovna atd.:

Goethe-Zentrum Pardubice, z.s.
Klášterní 54
53002 Pardubice
(, tel. 739 833 611)

Co můžete vyhrát?

Kromě nabytých znalostí také mnoho cen: Knihy, hry, poukázky a mnoho dalšího…

Kritéria hodnocení jsou u této soutěže – to přiznáváme – velmi subjektivní. Budeme hodnotit,

  • kolik se toho Vaším příspěvkem naučíme a jak moc je inspirativní, kolik inovace v něm je,
  • kolik úsilí jste mu (pravděpodobně) věnovali,
  • kolik němčiny lze slyšet, číst nebo vidět.

Ty – z našeho pohledu – nejlepší soutěžní příspěvky vystavíme v Goethe-Zentru Pardubice a zveřejníme na našich webových stránkách a sociálních sítích.

Uzávěrka soutěže je 1. října 2023.

Těšíme se na Vaše práce!

Sdílejte tuto stránku