Kultur-Trip Dresden

Quelle: imago images/Sylvio Dittrich

Hodně kultury v jeden den: U příležitosti výročí romantického malíře Caspara Davida Friedricha a spisovatele Franze Kafky se v rámci kultury přesuneme z období romantismu do současnosti.

Drážďany nenabízí jen nádherné historické centrum a rušné nové město. S naším novým formátem „Kultur-Trip“ bychom rádi oslovili všechny, kteří mají zájem zažít den plný kultury ve spojení s němčinou.

Program

Výstava v Albertinu: Od romantismu po současnost

Od Caspara Davida Friedricha po Gerharda Richtera: V Albertinu si můžete prohlédnout mistrovská díla ze sbírky galerie Neue Meister a sochařské sbírky od roku 1800 z období romantismu, impresionismu, expresionismu, nové věcnosti a současnosti. V současné době se připravuje velká výstava díla C. D. Friedricha, ale dle informací návštěvnického centra budou přesto v době naší návštěvy některá Friedrichova díla k vidění. Nejznámějším současným umělcem v Albertinu je Gerhard Richter.

K výstavě je připraven audioprůvodce v angličtině a němčině.

VW – Skleněná manufaktura

Alternativně nebo navíc je možné absolvovat zážitkovou prohlídku Skleněné manufaktury firmy Volkswagen v českém jazyce. Zde je možné nahlédnout do výroby elektroauta ID.3, které se vyrábí v Drážďanech. Prohlídka trvá 45 minut, více informací pak získáte návštěvou výstavy: Co přesně znamená elektromobilita, jak fungují chytrá auta a jaké suroviny pro ně potřebujete?

Drážďany – historické centrum

Barokní kostel Frauenkirche, komplex barokních budov se zahradou Zwinger, drážďanská opera Semperoper – téměř všechny památky starého města leží jen pár metrů od sebe. Na poklidnou prohlídku města budete mít k dispozici několik hodin – před nebo po návštěvě výstavy. S bezplatnou aplikací Dresden-App lze prohlídku města naplánovat předem.

Co se také líbilo žákům na posledním výletě za kulturou

V loňském roce jsme již jednou jeli do Drážďan a poté jsme se zeptali žáků, co se jim obzvláště líbilo. Nejčastěji odpovídali: volno. Drážďany jsou velmi pestré, zejména nové město (Neustadt) na druhé straně Labe je pro mladé lidi velmi zajímavá. Proto doporučujeme vyučujícím, aby naplánovali také dostatek volného času.

Informace k organizaci výletu

Výlet je plánován jedním autobusem, počet míst je tedy omezen. Autobus může zastavit v 6:30 hodin v Hradci Králové, v 7:00 hodin je odjezd z Pardubic. Zpátky v Pardubicích bychom měli být do 20:30 hodin (HK 21:00 hodin). Autobus může jet pouze tehdy, když je (téměř) plný – vyčkejte prosím na potvrzení Vaší přihlášky, které lze poskytnout až po naplnění autobusu.

Náklady

Účast na našem výletu za kulturou stojí 650 Kč na osobu.
Tato částka NEZAHRNUJE:
– vstup do muzea (1 € na žáka ve skupině)
– vstup do Skleněné manufaktury včetně prohlídky v češtině (ca. 5 €, záleží na počtu zájemců)
– strava a pojištění – to si prosím zajistěte sami

Přihláška

  1. Přihlásit se závazně je možné e-mailem, uveďte prosím tyto informace: jméno školy (pokud se jedná o školní skupinu), Vaše jméno a číslo mobilního telefonu, počet osob celkem, fakturační adresa (a přání ohledně vystavení faktury), kulturní program A (Albertinum), kulturní program B (VW), kulturní program AB (Albertinum a VW).
  2. Maximální počet účastníků pro školu (včetně vyučujícího): 15. Přesto nám můžete napsat, pokud byste měli zájem o více míst, možná to nakonec bude možné.
  3. Uzávěrka přihlášek již byl 3. 4., ale zbývá ještě několik míst. Krátce po uzávěrce se Vám ozveme, zda a s kolika osobami se skutečně můžete výletu zúčastnit.
  4. Teprve poté vyřešíme platbu, pozdější storno je pak vyloučeno.
Zbývá už jen několik míst - chci jet!
Sdílejte tuto stránku