Krabat: Čarodějův učeň

(c) 20th Century Studios

V prosinci se můžete těšit na filmové zpracování románu Otfrieda Preußlera Krabat.

U příležitosti 100 let od narození Otfrieda Preußlera nabízíme v předvánočním čase příběh učedníka Krabata, inspirovaný tradičními lužickosrbskými pověstmi ze 17. století. Čtrnáctiletý sirotek Krabat pochází z nuzných poměrů, jako koledník putuje ode vsi ke vsi a noc, co noc se mu zdává tentýž sen, který ho nakonec přivede až do Černého mlýna. Ve mlýně se stává mistrovým učedníkem a brzy pochopí, že na mlýně a jeho chodu není nic obyčejného. Ústředním tématem adaptace je souboj mistra a učedníka, dobra a zla, lásky a smrti, to vše na pozadí vlivu černé magie. Nejedná se o však o pouhý pohádkový příběh, děj je zasazen do kontextu země sužované třicetiletou válkou i hladomorem.

Film je spíše určený pro mladistvé, dává možnost se během adventu ponořit do fantasy příběhu a zároveň nabízí příležitost pro zamyšlení nad nekončícím soubojem tmy a světla. Srdečně zveme všechny zájemce v úterý 19. prosince 2023 od 8 hodin nebo od 10:30 hodin do Divadla Exil v Pardubicích. Film bude promítán v němčině s českými titulky. Vstupné na projekci pro žáky i doprovod je zdarma.

Svou školu můžete neformálně přihlásit e-mailem (čas projekce, název školy, počet žáků a doprovod) do 11. 12. 2023 na adrese: . S ohledem na prostory divadla je každá projekce omezena kapacitou 60 míst.

Krabat, Německo, 2008, režie: Marco Kreuzpaintner. Na motivy stejnojmenné knihy Otfrieda Preußlera (1971). Hrají: David Kross, Daniel Brühl, Robert Stadtlober, Tom Wlaschiha, Stefan Haschke, Anna Thalbach, Charly Hübner, Christian Redl, Paula Kalenber, Tom Lass a další. Délka 120 minut.

Sdílejte tuto stránku