Humor! Soutěž

humor© Marcela Rogante on Unsplash

V tomto roce se intenzívně snažíme šířit dobrou náladu. Vedle stejnojmenné řady seminářů na jaře otevíráme v září tematický prostor HUMOR, a zároveň s ním začíná soutěž určená žákům a žákyním. Smát se je zdravé!

Zúčastnit se může každý, kdo v Čechách chodí do školy, na věku ani na znalostech němčiny nezáleží. Je možné soutěžit jako jednotlivec nebo v týmu. Pokud si nejste jisti, zda se Váš soutěžní příspěvek hodí do našich kategorií, zašlete nám ho! Vše, co souvisí s humorem a německým jazykem, bude porotou vlídně ohodnoceno 😊

Tyto kategorie slouží Vaší inspiraci:

1. Skeče, vtipy, satira

S Vaší třídou přehrajte německy známé a neznámé skeče. Samozřejmě si můžete nějaký skeč vymyslet! Můžete přehrát německé skeče nebo české skeče přeložit do němčiny. Můžete také vyprávět vtipy. Natočte tuto scénku (max. 2 minuty pro skeč) nebo vytvořte vtipný fotopříběh. 

Na YouTube naleznete četné inspirace, jako např. klasiku Didi Hallervordens „Palim palim“ nebo novější skeče z pořadů jako Ladykracher nebo Knallerfrauen. Zvláště kreativní skupiny mohou také natočit satirické klipy, např. vlastní verzi klipu od Browser Ballet.

Délka: max. 2 minuty
Formát: zaslat buď jako datový soubor nebo link ke zveřejněnému videu 
Prosba: neporušit žádná autorská práva 

2. Vlastní memy, kreslené příběhy, komiksy

Nakreslete ve vyučování své příběhy, karikatury nebo komiksy nebo vytvořte digitální mem. Buď na téma němčina, nebo „němčina jako cizí jazyk“. Zvláště se těšíme na díla, která si budou dělat z němčiny legraci: dlouhá slova, slova, co zní komicky, obtížná pravidla německé gramatiky a jejich výjimky…

3. Humorné nálezy z internetu

Kdo radši hledá na internetu, než sám něco vymýšlí, ten nám může zaslat své humorné nálezy z německých internetových stránek. Zde prosíme vždy uvést zdroj! Ať už nám zašlete memy, písně, fotky či videoklipy, měly by trvat max. 5 minut a mít nějakou pointu.

Důležité

Humor je velmi rozličný… Prosíme, abyste nám zasílali pouze příspěvky kategorie „hatefree“. 

Uzávěrka soutěže 

je 30. září. Vaše soutěžní příspěvky nám můžete zaslat digitální cestou na  nebo klasicky poštou:

Goethe-Zentrum Pardubice, z.s.
Klášterní 54
530 02 Pardubice

U všech příspěvků přiložte, prosím, potvrzení, že se jedná o Vaše dílo, příp. uveďte zdroj a že Goethe-Zentrum Pardubice smí v rámci soutěže Váš příspěvek zveřejnit. Kromě toho nás zajímá Vaše škola + třída. 

Vítězové budou vyrozuměni v polovině října.

Co můžete získat?

Vedle (doufejme) zábavy při soutěžení vyhrají všichni soutěžící malé až velké ceny. 

Hodně zábavy s humorem!  

Přihlašovat e-mailem
Sdílejte tuto stránku