Film: Almanya – Willkommen in Deutschland

Svěží, barvitě vyprávěná komedie o turecké rodině usazené po několik generací v Německu je celovečerním debutem režisérky Yasemin Samdereliové.

Příběh tohoto snímku, jehož univerzální srozumitelný humor vyrůstá z nedorozumění způsobených kulturními odlišnostmi a z pokusů o nalezení odpovědi na to, co zakládá národní identitu, je dovedně utkán ze dvou vzájemně se prolínajících časových linií. V té první, zasazené do současnosti, se divák seznamuje s rodinou Yilmazových v jejich německém domově právě ve chvíli, kdy stařešina rodu, dědeček Huseyin, naléhá na ostatní, aby se s ním o prázdninách vypravili do rodného Turecka. Druhá linie sleduje osudy mladého Huseyina v daleké Anatolii, jeho odchod do Německa, kam v roce 1964 dorazil jako miliontý první gastarbeiter, a postupnou adaptaci – ne-li přímo asimilaci – jeho rodiny v novém prostředí.

Film „Almanya – Willkommen in Deutschland“ (2011, 101 minut) promítneme v německém znění s českými titulky. Projekce proběhne v rámci Multikulturního týdne ve čtvrtek 23. května od 18 hodin v našem centru. Vstup na promítání je zdarma.

Trailer filmu naleznete zde.

Sdílejte tuto stránku