Dá se svět ještě zachránit?

Foto: Pixabay / Eduversum

Lingo Global: Zajímavé odborné texty pro mládež na téma udržitelnost

Je třeba přiznat, že v České republice nepatří téma ochrany životního prostředí a udržitelnosti k tématům nejoblíbenějším. Proto jsme velmi rádi, že můžeme v rámci online workshopu představit bezplatný časopis „Lingo Global“, který lze využít k začlenění tohoto tématu do výuky osvěžujícím a zajímavým způsobem.

Časopis se již několik let zabývá otázkou, zda lze svět ještě zachránit. Díky časopisu se mladí lidé ve věku 15 až 17 let mohou učit německy analogově i online. Časopis se vždy zabývá tématy, která jsou velmi důležitá pro soužití všech lidí na světě nyní i v budoucnu. Nabízí se tak četné styčné body s učebními osnovami, a dokonce i s mezipředmětovou výukou.

Online workshop

V tomto semináři se dozvíte, jak snadno a zajímavě doplnit témata učebních osnov Město & země a Móda prostřednictvím časopisu o zelené aspekty. Seznámíte se také s časopisem Zelená energie. Tímto způsobem připravíte své žáky nejen na maturitu nebo Goethe-Zertifikat B1, ale také na život. Dozvíte se také, jak do výuky z motivačních důvodů začlenit rozmanité texty, grafy a obrázky, rozhovory a online cvičení.

Workshop na Zoomu je zdarma a není akreditován MŠMT. Účastníci obdrží veškeré informace o tom, jak získat časopis zdarma. Workshop povedou Katharina Hahslinger a Johanna Heidreich z nakladatelství Eduversum Verlag und Bildungsagentur, kterým bychom na tomto místě rádi poděkovali.

Seminář na první pohled

CO: Online-Workshop: Dá se svět ještě zachránit? Udržitelnost ve výuce němčiny s časopisem „Lingo Global“
PRO KOHO: všechny vyučující NJ v České republice
KDY: pondělí, 9.10.2023, 16:00-17:30 hodin
KDE: Online prostřednictvím ZOOM
LEKTORKY: Katharina Hahslinger, Johanna Heidenreich
PŘIHLÁŠKA: e-mailem (uveďte prosím jméno školy)
JAZYK: německy
CENA: zdarma

Přihlásit se e-mailem
Sdílejte tuto stránku