B1 ústní projev – analýza, hodnocení, příprava

různé stužkynamaturak.cz

Maturitní zkouška by měla být na úrovni B1 a na mnoha školách může být nahrazena jazykovou zkouškou Goethe-Zertifikat B1. Ale: co vlastně znamená úroveň B1? A kde je hranice mezi úrovněmi B1 a B2? V semináři se těmito otázkami budeme více zabývat.

Přípravná fáze ve výukovém prostoru Moodle

V přípravné fázi v době od 6.2. do 26.2.23 si účastníci zopakují, co dle SERR umí student na úrovni B1 (ústní projev) a vymezí si tyto dovednosti od A2 do B2.

Čas strávený ve výukovém prostoru Moodle si každý účastník může naplánovat dle svých potřeb, tato část semináře by ale měla být ukončena do začátku prezenční fáze.

Prezenční fáze

V pondělí 27. 2. od 13:00 do 17:00 hodin se účastníci seznámí s kritérii hodnocení zkoušky Goethe-Zertifikat B1 a vyzkouší si společně hodnocení ústních zkoušek (pomocí videozáznamu zkoušky). Následně společně zpracují strategie, jak by učitelé mohli své žáky na ústní zkoušku B1 co nejlépe připravit.

V neposlední řadě budou představeny učebnice, pomocí kterých je možné se na zkoušku Goethe-Zertifikat B1 připravovat.

Přihláška

Přihlásit se je možné ihned e-mailem (jméno, škola). Pokud byste se prezenční části raději zúčastnili pouze distanční formou, dejte nám prosím vědět, pokusíme se to umožnit.

Lektorka: Inga Meißner
Počet VH: 4+4
Seminář je akreditován MŠMT a zdarma.

Přihlásit se e-mailem
Sdílejte tuto stránku