Und ewig rauschen die Gelder

Theater Bautzen: Und ewig rauschen die Gelder

Jednodenní divadelní výlet do Budyšína, Německo. Komedie od Michaela Cooneyho, v němčině s českými titulky

O hře

Přiznat své ženě Lindě, že před dvěma lety přišel o práci, to nemůže Eric Swan přenést přes srdce. Místo toho hledá jiná řešení, jak pokrýt všechny náklady. Například využije týdenní šek ze sociálky pro svého nájemníka, který právě vycestoval do Kanady. Nebo finanční příspěvky pro ostatní obyvatele domu, kteří potřebují pomoc. V tomto ohledu nabízí sociální stát všelijaké možnosti. A zatímco Linda věří, že její muž jde každé ráno do práce, dá se kvůli Ericovi lavina státní sociální pomoci do pohybu. Eric nevynechá nic: od starobního, invalidního a předčasného důchodu po nemocenskou, příspěvek na bydlení a děti až k podpoře při špatném počasí a mléko do škol. Když jednoho dne stojí přede dveřmi kontrola ze sociálního úřadu, hrozí, že ho lavina zavalí.

Pošetilá komedie Michaela  Cooneyho, plná záměn, proměn, překvapení, situační komiky a pohotových slovních hříček. Garantujeme, že žádné oko nezůstane suché.

v němčině s českými titulky

Výlet do Budyšína – jak na to?

Zúčastnit se mohou osoby, které jsou očkovány, testovány nebo prodělaly onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce. V říjnu zde naleznete více informací, jakmile se epidemiologická situace na začátku listopadu bude dát lépe odhadnout.

Vaše místo v autobusu a divadle si můžete nezávaznou rezervací zajistit již teď!

Důležité

Každá osoba potřebuje platný cestovní dokument a evropskou kartu zdravotního pojištění. Goethe-Zentrum neuzavírá ŽÁDNÉ pojištění.

O jídlo a pití se, prosím, postarejte sami. Dozírajíci osoby by měly mít ČÍSLA mobilních telefonů svých žáků.

Program v Budyšíně

Odjezd: cca. 8:00 hodin z Pardubic (se zastávkou v Hradci Králové)

Příjezd: cca. 11:30 hodin do Budyšína

Pro žáky a studenty nabízíme rallye – hru v ulicích města, při které poznají středověký Budyšín a seznámí se s všedním dnem v Německu. Rallye je digitální a dobu hraní je možné si volně rozvrhnout. Přihláška předem je nezbytná.

15:00 hodin začátek představení (délka trvání: 2 hodiny 40 minut včetně přestávky)

Ihned po představení odjezd do Čech, příjezd kolem 21:00 hodin

Děkujeme agentuře Dilia za laskavé poskytnutí českého překladu tohoto představení!

Reservierung per E-Mail
Diese Seite teilen