Männer!

Foto: Deutsch-Sorbisches Volkstheater Bautzen

Jednodenní výlet do Budyšína včetně návštěvy divadla: revue Franze Wittenbrinka, německy a anglicky s českými titulky.

O hře

Šest mužů na jevišti, kteří tematizují sebe a své mužské bytí pomocí hudby. Komunikace mezi herci probíhá jen prostřednictvím známých písní – šlágry, pop, rock – a pantomimy. Jde o představení veselé, ale podněcující také k zamyšlení. Představení, které jsme loni navštívili a na základě pozitivní zpětné vazby jsme se rozhodli užít si „Muže“ i v roce 2023.  

Program v Budyšíně

Odjezd: ca. 7:30 hodin z Pardubic (jiné místa dle domluvě)

Příjezd: ca. 11:00 hodin do Budyšína

Školním skupinám a studujícím nabízíme digitální hru v ulicích Budyšína, během které se seznámí s tímto krásným středověkým městem a také každodenním životem v Německu. Hra se hraje s využitím aplikace a čas strávený hrou je možné si volně naplánovat (tzn. i udělat si přestávku). Pro účast je nutné se předem přihlásit.  

15:00 hodin: Začátek představení (délka trvání cca 2 hodina 30 minut s přestávkou)

Po představení odjíždí autobusy hned zpátky do Čech.

Cena expedice

Z důvodu velkého zdražení všech nákladů se bohužel zvedá i cena divadelní expedice na 600 Kč pro žáky/ učitele (s odjezdem z Pardubic) a 750 Kč pro ostatní účastníky.

Přihláška

Vzhledem k tomu, že se divadelní expedice koná na začátku školního roku, je možné se již nyní přihlásit. Přihlašujte se neformálním e-mailem, uveďte prosím

  • počet osob
  • jméno, telefonní číslo a e-mail kontaktní osoby
  • příp. jméno školy

V zásadě nesmí jet více než 25 osob z jedné školy. Výjimky jsou možné po domluvě, pokud jsou v autobuse ještě volná místa. Místa budeme přidělovat v pořadí, v jakém obdržíme přihlášky. Přitom musíme zajistit, aby jely jen plné autobusy. Přihlášení tedy bude probíhat takto:

  1. Přihlásíte se.
  2. Potvrdíme Vám přijetí přihlášky.
  3. Jakmile budeme vědět, že skutečně můžete jet (naplněný autobus na Vaší trase), připravíme Vám fakturu.
  4. Po zaplacení faktury již není možné účast stornovat (samozřejmě můžete v případě nutnosti s sebou vzít náhradní účastníky).

Vezměte prosím na vědomí, že během školních prázdnin můžeme na Váš e-mail reagovat se zpožděním až 2 týdnů. Děkujeme za pochopení.

Důležité

Všichni účastníci potřebují platný cestovní dokument a evropskou kartu pojištěnce, příp. extra uzavřené cestovní pojištění. Goethe-Zentrum neuzavírá ŽÁDNÉ cestovní pojištění.  

Stravování je také v režii každého účastníka. Učitelé by rozhodně měli mít telefonní čísla všech svých žáků.

Pro návštěvu divadla neplatí žádná přísná pravidla: oblékněte se raději pohodlně a vhodně na celodenní výlet než elegantně do divadla.

Přihlásit se e-mailem
Sdílejte tuto stránku