Kultur-Trip Dresden

Fot: Oliver Killig (c) www.killig.de/agb

OBSAZENO Hodně kultury v jeden den: návštěva výstavy „Fake – Die ganze Wahrheit“, procházka historickým centrem a fakultativní návštěva „Skleněné manufaktury“ firmy Volkswagen

Drážďany nenabízí jen nádherné centrum a rušné nové město. S naším novým formátem „Kultur-Trip“ bychom rádi oslovili všechny, kteří mají zájem zažít den plný kultury ve spojení s němčinou.

Program

Fake – Die ganze Wahrheit v Německém muzeu hygieny

V centru výletu za kulturou stojí výstava „Fake – die ganze Wahrheit“ v Německém muzeu hygieny. Fake news, fake profily, fake produkty – v mnoha oblastech života se potýkáme s falšováním a dezinformacemi všeho druhu. Ve sportu se dopuje, obchodní šéfové podvádějí a není jen jeden prominentní politik, který se odvolává na „alternativní fakta“. Tato interaktivní a vysoce nápaditá výstava dokáže upozornit na mnoho různých apektů lži v našem životě. Vybaveni kartou, která Vás výstavou provází, procházíte různými „odděleními“ v „Úřadu pro celou pravdu“, ve kterých můžete být sami aktivní: vyzkoušíte si třeba detektor lži, rozbalíte balíčky pravdy, či se můžete stát hrací figurkou na hrací desce v životní velikosti.

Výstava je v němčině a angličtině – pro české žáky a studenty pravděpodobně vhodnější v angličtině (znalosti na úrovni B1+ až B2).

VW – Skleněná manufaktura

Alternativně nebo navíc je možné absolvovat zážitkovou prohlídku Skleněné manufaktury firmy Volkswagen v českém jazyce. Zde je možné nahlédnout do výroby elektroauta ID.3, které se vyrábí v Drážďanech. Prohlídka trvá 45 minut, více informací pak získáte návštěvou výstavy: Co přesně znamená elektromobilita, jak fungují chytrá auta a jaké suroviny pro ně potřebujete?

Drážďany – historické centrum

Barokní kostel Frauenkirche, komplex barokních budov se zahradou Zwinger, drážďanská opera Semperoper – téměř všechny památky starého města leží jen pár metrů od sebe. Na poklidnou prohlídku města budete mít k dispozici několik hodin – před nebo po návštěvě výstavy. S bezplatnou aplikací Dresden-App lze prohlídku města naplánovat předem.

Informace k organizaci výletu

Výlet je plánován dvěma autobusy z Pardubic, počet míst je tedy omezen. Rozhodující je pořadí závazných přihlášek. Každý autobus může jet pouze tehdy, když je (téměř) plný – vyčkejte prosím na potvrzení Vaší přihlášky, které lze poskytnout až po naplnění autobusu.

Náklady

Cesta autobusem z Pardubic včetně vstupného na výstavu „Fake – Die ganze Wahrheit“ stojí 650 Kč.
Návštěva Skleněné manufaktury včetně prohlídky v češtině je za příplatek cca 100 Kč (záleží na počtu zájemců).

V ceně NENÍ zahrnuta strava a pojištění – to si prosím musíte zařídit sami.

Přihláška

  1. Přihlásit se závazně je možné e-mailem, uveďte prosím tyto informace: jméno školy (pokud se jedná o školní skupinu), Vaše jméno a číslo mobilního telefonu, počet osob celkem, fakturační adresa (a přání ohledně vystavení faktury), kulturní program A (Fake), kulturní program B (VW), kulturní program AB (Fake a VW).
  2. Ozveme se, až budeme vědět, zda a s kolika osobami se skutečně můžete výletu zúčastnit.
  3. Teprve poté vyřešíme platbu, pozdější storno je pak vyloučeno.
Přihlásit se e-mailem
Sdílejte tuto stránku