Zjednodušená četba v sadě pro celou třídu

Foto: EliFrancis auf Pixabay

Rozšířili jsme naši nabídku knih zjednodušeného čtení v sadě pro celou třídu. Nyní si můžete vybrat ze čtyř různých knížek určených žákům, co se učí německy a zapůjčit si je hned pro celou svou skupinu němčinářů.

Vedle 18 výtisků legendárního románu pro mládež Tschick v jednoduché jazykové verzi (B1+) si můžete od února vypůjčit 3 další úrovně. Součástí knižní řady nakladatelství Klett „auf Tour“ je k dispozici online „digitální rallye čtenářů-objevitelů“, kterou je možné využít pro rozšíření znalostí o Německu hravým způsobem.

Schlaflos in der Großstadt – Auf Tour in Berlin (A1)

Aline, Sibel, Minh a Abdiquani chtějí poprvé strávit celou noc venku. Vydají se společně do Berlína. Zde navštíví různé berlínské čtvrtě, podívají se na světelnou show a jdou na večírek. Když se však chtějí krátce před půlnocí vrátit domů, ujede jim poslední vlak – co teď …?

Témata: dobrodružství, přátelství, bydlení, pamětihodnosti

K této knížce je k dispozici digitální rallye čtenářů-objevitelů skrz města a regiony, která čtenářům přiblíží informace o Německu hravým způsobem. Kromě toho je možné si knihu také prostřednictvím allango poslechnout.

Familie auf Probe – Auf Tour in Frankfurt (A1)

Lanin otec a Sebastianova matka se chtějí vzít. Oba mladí lidé si ale myslí, že to není dobrý nápad. Lana a Sebastian jsou nuceni strávit jeden den společně ve Frankfurtu nad Mohanem. Přitom zjistí, že mají oba tajemství a dokonce i něco společného …

Témata: dobrodružství, rodina, velkoměsto a maloměsto, koníčky

K této knížce je k dispozici digitální rallye čtenářů-objevitelů skrz města a regiony, která čtenářům přiblíží informace o Německu hravým způsobem. Kromě toho je možné si knihu také prostřednictvím allango poslechnout.

Demo in der Kohlegrube – Auf Tour bei Leipzig (A2)

Nurcan, Reza a Katharina se chtějí zúčastnit blokády uhelného dolu. Odhodlaní mladí lidí se spolu s mnoha dalšími vydávají na cestu. Netuší však, co je o víkendu čeká …

Témata: dobrodružství, přátelství, životní prostředí a ochrana klimatu

Didakticky vynikající a věnuje se citlivým tématům“, Inger Holndonner (učitelka a odbornice na životní prostředí, která se mimo jiné podílela na přípravě školního programu pro knižní veletrh Klimabuchmesse 2023 v Lipsku).

„Příběh je výborně didakticky zpracován: je napsán jazykem úrovně A2 a rozdělen do pěti kapitol. Kromě souvislého textu je příběh prezentován různými formami textu jako jsou rozhovor, seznamy nebo deníkový záznam. Jako pomůcka při čtení pro studenty DaZ jsou důležitá slova uvedena ve formě obrázků před každou kapitolou, v poznámkách pod čarou na každé straně je slovníček s až pěti vysvětlenými slovy a po každé kapitole je možné si přečtené ověřit pomocí otázek na porozumění textu. […]
Podle mého názoru je silnou stránkou textu jeho aktuálnost, protože diskuze o strukturálních změnách v uhelném regionu kolem Lipska je důležitá nejen v současnosti, ale zejména do budoucna vzhledem k prohlubující se klimatické krizi.“ (Inger Holndonner)

K této knížce je k dispozici digitální rallye čtenářů-objevitelů skrz města a regiony, která čtenářům přiblíží informace o Německu hravým způsobem. Kromě toho je možné si knihu také prostřednictvím allango poslechnout.

Tschick jako zjednodušená četba (B1+)

„Jednoduchý jazyk“ je zavedený termín. Složité věty jsou rozděleny, texty se vyhýbají složitým výrazům, soustředí se na to podstatné a jsou psány velkým písmem.

Maik a Tschick pocházejí ze dvou odlišných světů: Maik žije ve vile s bazénem. Tschick pochází z Ruska a je chudý. Oba čtrnáctiletí kluci mají ale něco společného: ve škole jsou outsideři. Jednoho dne se Tschick objeví u Maikova domu s ukradeným autem a oba se rozhodnou utéct. Začíná dobrodružná cesta na východ Německa, s cílem najít Valašsko.

Wolfgang Herrndorf se narodil v roce 1965 v Hamburgu. Jeho v roce 2010 vydaného románu Tschick se prodalo více než milion výtisků a byl přeložen dp 16 jazyků. V roce 2011 získal Tschick Německou cenu za literaturu pro mládež. Wolfgang Herrndorf zemřel v roce 2013 ve věku pouhých 48 let. Krátce před svou smrtí se osobně zasadil o to, aby jeho kniha Tschick vyšla v jednoduchém jazyce.

V případě zájmu o výpůjčku zjednodušené četby v sadě pro celou třídu nám prosím napište neformální e-mail na (uveďte jméno školy, počet žádaných výtisků, termín výpůjčky.

Sdílejte tuto stránku